Brazylijska kadra narodowa za mocna - porażka Korei Południowej w 1/8 finału mundialu!

Klęska zespołu narodowego Korei Południowej w fazie pucharowej mistrzostw świata - brazylijska reprezentacja za mocna!

Bez cienia wątpliwości trwające obecnie światowe mistrzostwa są wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Zakończyły się już grupowe rozgrywki, więc przyszedł czas na to, co kibice piłki nożnej lubią najbardziej. Chodzi oczywiście o drabinkę pucharową, gdzie przegrana może Cię wyrzucić z mundialu oraz marzeń o zwyciężeniu mistrzowskiego tytułu. W niedzielny wieczór kadra narodowa Polski poniosła klęskę z Francją wyniki 1:3 i odpadła z mistrzostw świata. Dla fanów futbolowych w naszym kraju, ponieważ nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż turniej wciąż trwa. Z pewnością trzeba śledzić poczynania reprezentacji Brazylii, gdyż z meczu na mecz wygląda o wiele lepiej. Doskonałym tego przykładem był mecz 1/8 finału z kadrą Korei Południowej, gdzie gracze narodowej drużyny Brazylii postanowili sobie urządzić festiwal strzelecki w pierwszej odsłonie. Bramka numer jeden dla reprezentacji narodowej Brazylii została strzelona już w 6. minucie, a jej autorem był Vinicius, który świetnie poradził sobie w szesnastce z zawodnikami defensywnymi przeciwnika.

Trzeba podkreślić to, iż dla kadry narodowej Korei Południowej pierwsza połowa spotkania była prawdziwym koszmarem. Zwłaszcza, że pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem narodowej reprezentacji Brazylii wynikiem cztery do zera. Następne bramki zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Obecni na obiekcie wielbiciele futbolu mogli czuć satysfakcję, ponieważ mieli możliwość oglądać istny popis kadry Brazylii. W drugich 45. minutach tempo tego starcia mocno spadło. Gracze narodowej drużyny Korei Południowej doskonale się bronili w momencie, gdy Canarinhos starali się tworzyć kolejne akcje. Na kwadrans przed końcem spotkania Korea Południowa zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą tego spotkania. Napastnik zespołu narodowego Korei Południowej zdecydował się na strzał ze sporej odległości, a golkiper narodowej drużyny Brazylii nie miał szans na skuteczną obronę. To spotkanie ostatecznie skończyło się wynikiem 4:1 dla brazylijskiej kadry narodowej, która w kolejnej fazie zmierzy się z drużyną narodową Chorwacji. Stawką tego meczu będzie kwalifikacja do półfinału światowych mistrzostw i pewność walki o medale.