Fiorentina zakwalifikowała się do półfinału - finał niesamowitej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w w Europie!

Fiorentina zakwalifikowała się do półfinału - finał niesamowitej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w w Europie!

Fiorentina zakwalifikowała się do 1/2 finału - finał efektownej przygody mistrza Ekstraklasy w Lidze Konferencji Europy!

Futbolowi sympatycy z Polski są przyzwyczajeni do tego, że kluby ligi polskiej bardzo prędko kończą przygodę z europejskimi rozgrywkami. Ogromną niespodzianką bez wątpienia jest więc to, że jest połowa kwietnia, a drużyna KKS Lecha Poznań do ostatnich minut pojedynku z Fiorentiną ACF walczyła o zakwalifikowanie się do czołowej czwórki europejskich rozgrywek. Niesamowicie ciężko zaprzeczyć temu, że mistrz Polski w trwającym aktualnie sezonie pokazał się solidnie. W social mediach dziennikarze sportowi z całego kraju wrzucają mnóstwo dobrych recenzji dotyczących gry mistrza Ekstraklasy. Zakwalifikowanie się do ćwierćfinału rozgrywek europejskich to bez cienia wątpliwości bardzo duży sukces, ale gracze szkoleniowca Johna Van Der Brooma mieli ochotę na znacznie więcej. I rzeczywistość dowiodła, iż awans do najlepszej czwórki rozgrywek europejskich był naprawdę możliwy.

Mistrz ligi polskiej przed pierwszym ćwierćfinałowym pojedynkiem nie był faworytem. Większość sportowych dziennikarzy twierdziła, że faworytem jest ekipa Fiorentiny, która wywodzi się z włoskiej ligi. W futbolowych kibicach z Polski tliła się jednak nadzieja, że mistrz ligi polskiej ma szansę zaskoczyć swoich oponentów. Okazało się w rozrachunku końcowym, że w pierwszym starciu ACF Fiorentina była dla Lecha Poznań zbyt silna. Na stadionie przy Bułgarskiej piłkarze z Florencji triumfowali wynikiem 4:1 i bardzo mocno przybliżyli się do awansu do półfinału. Przed rewanżowym spotkaniem można było wyczuć spokój w obozach obu zespołów. Między innymi dlatego forma mistrza polski we Florencji była sporym zaskoczeniem dla miejscowych fanów. Na kilkanaście minut przed końcem pojedynku rewanżowego mistrz polskiej ligi prowadził na wyjeździe z faworyzowaną ACF Fiorentiną rezultatem 3:0. Taki rezultat oznaczał, iż czeka nas dodatkowy czas gry i zawodnicy z Poznania mają szansę na zakwalifikowanie się do 1/2 finału Ligi Konferencji. Niestety obrona mistrza Ekstraklasy popełniła 2 olbrzymie błędy w samej końcówce tego spotkania, które skończyły się bramkami dla miejscowych. To finalnie zniwelowało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz rywalizację o triumf w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. Należy jednak podkreślić to, iż mistrz Ekstraklasy pokazał się doskonale w trwającym aktualnie sezonie europejskich pucharów. Bez cienia wątpliwości to jest szansa na to, iż z każdym nadchodzącym sezonem będzie dużo lepiej.