Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tej racji właściwie każdy z nas powinien w wartościowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale też nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymanie moczu w pęcherzu i dodatkowo wybranych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w absolutnie profesjonalny sposób staramy się ziszczać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego rodzaju nieprzyjemnościach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego należałoby zwrócić uwagę na niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Stojąc, leżąc jak i siedząc też można je wykonywać. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wprowadzania serii skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}