Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Zatem każdy bez wyjątku powinien w porządny sposób przypilnować to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale także nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu a także wybranych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno też ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w sprawny sposób bardzo staramy się realizować możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku powinno się zwrócić szczególną uwagę na określone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Powinno się wprowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}